yoga + hiken /trailrunnen
In deze 6-daagse yoga + hike en/of trailrun vakantie in Spanje zijn er naast 2 dagelijkse yoga lessen een hike of trail run met gids. We werken met 2 gidsen, dus mocht het nodig zijn dan delen we de groep op in twee niveaus.
Dit is de unieke combi van yin en yang activiteiten. En dit enkel voor de prijs vanaf 495 euro inclusief de 3 gezonde maaltijden en accommodatie. Het vliegticket is voor eigen kosten, maar buiten de vakanties om heb je een ticket voor een paar tientjes!






Programma
De volgende activiteiten zijn onderdeel van onze yoga + hike en/of trailrun vakantie in Spanje.
yoga:
Er zijn twee hoofdstromen in yoga en in het leven in het algemeen, namelijk de yin en yang energie. Dit zijn Chinese benamingen voor twee tegenovergestelde krachten die we overal in ons leven tegenkomen. (er is geen licht zonder donker, geen hard zonder zacht enz.)
yin yoga:
Yin yoga draait om totale ontspanning, overgave en loslaten. De yogahoudingen worden 3-5 minuten aangehouden en je adem brengt je steeds verder in de pose. Met behulp van zwaartekracht rek je het bindweefsel, diep in het lichaam op. Er ontstaat dan ruimte in het lichaam, weefsel en gewrichten worden soepelen en je energie kan weer lekker door de de meridianen stromen. Yin yoga wordt daardoor ook gezien als de vrouwelijke, zachte energie. Stress en spanning kunnen hierbij goed loskomen. Deze vorm van yoga is ook heel goed voor kracht en duursporters die vooral bezig zijn met het korter maken van hun spieren.
yang yoga / hatha yoga:
Yang Yoga is niet zozeer 1 specifieke yogasoort maar een overkoepelend begrip voor de actievere, meer dynamische en flow yogavormen zoals: power yoga, bikram, yoga, asthanga yoga, vinyasa yoga en hatha yoga. Dit zijn yogavormen waarbij je werkt op de spieren door aanspanning en het ontwikkelen van kracht en uithoudingsvermogen. Het is de mannelijke tegenhanger van Yin Yoga en de houdingen worden niet zo lang aangehouden. Deze vormen geven je energie en warmte. De klassieke Hatha yoga asanas zijn ontwikkeld met als doel de interne organen te stimuleren. Over de jaren heen werd Hatha Yoga steeds meer populair en werden er moderne yoga poses ontwikkeld. Deze moderne houdingen werken meer op het externe lichaam, zoals de spieren, met als doel sterk en fit te worden. Hatha Yoga word gekarakteriseerd door de beoefening van asanas die stabiel en comfortabel zijn voor een bepaalde duur.
Meditatie:
We zullen in ons yoga retreat in Spanje verschillende meditatie vormen gebruiken. Meditatie kan namelijk zitten/liggend op je yoga mat, maar ook in een stilte wandeling in de natuur. Wij geloven dat het per persoon verschilt en ook qua moment welke vorm aansluit. Een misverstand is dat je direct al een half uur stil zou moeten kunnen zitten met een leeg hoofd. Als dit zo zou zijn, zou meditatie echter voor bijna iedereen onmogelijk zijn. Onze meditatie vormen zullen dan ook vrijwel allen begeleide meditatievormen zijn. En leg de lat voor je zelf niet te hoog! Ook meditatie is geen competitie vorm maar heeft als doel dichter bij je kern te komen.
Voeding:
Voeding is in onze yoga en hiking en/of trail running vakantie in Spanje ook een erg belangrijk onderdeel. De drie maaltijden per dag zijn inclusief en zullen allen vegetarisch zijn. We geloven dat samen koken voor saamhorigheid zorgt en dat bewust eten en koken vormen zijn van mindfulness, daarom wordt het gezamenlijke diner verzorgd door onze gasten.
Hiking en trail running;
Dagelijks heb je tijdens de yoga en hiking en/of trail running vakantie de mogelijkheid om te kiezen voor een begeleide hike of trail run. Dezen gaan door de prachtige natuur van Sierra de las Nieves. Er zal daarbij gedifferentieerd worden in afstand en snelheid tijdens de trails. Dus dit is voor elk niveau mogelijk! We vinden namelijk dat dit voor iedereen ongeacht je niveau mogelijk moet zijn. De natuur maakt immers ook geen onderscheid in niveau.
Er gaat een gids mee met beide groepen. De groep voor wie de hiking favoriet is, zal elke dag een andere hike doen waarbij je van de prachtige uitzichten zult genieten. Ook gaat er een gids mee met de groep die nog meer sportieve uitdaging wil en dus kiest voor trail running. De natuur met zijn verschillende hoogtemeters, vele single tracks, rotsachtige paden leent zich perfect voor mooie trail runs.
Mocht je liever alleen op pad gaan, dan is dit ook mogelijk. We hebben een aantal mooie routes op GPS ingeladen of je krijgt een gedetailleerde route beschrijving van ons mee.
massage:
Tijdens deze yoga en hike en/of trailrun vakantie in Spanje worden je been spieren wellicht anders belast dan je normaliter gewend bent. In dit geval, of als je het gewoon lekker vindt is er de mogelijkheid om een sport of ontspanningsmassage te boeken.
data en/of boeken
Maandelijkse beschikbaarheid
Vervoer
Je vliegt op Malaga airport vanwaar je op 3 manieren (bus, huurauto of taxi) bij ons op de locatie van de yoga en hike/trailrun vakantie in Spanje kunt komen. Buiten de vakanties om huur je al een auto voor een paar tientjes. Met name als je je eigen fiets wilt meenemen is het wellicht fijn om vanaf het vliegveld met een huurauto of taxi te komen. Voor meer informatie hierover check onze locatie pagina






in overleg is veel mogelijk
Heb je interesse voor onze yoga en hiking en/of trail running vakantie in Spanje, maar heb je nog vragen of opmerkingen over bijvoorbeeld de onderstaande zaken? Neem dan contact met ons op als je:
specifieke wensen of vragen hebt over activiteiten, de planning enz
langer dan 1 week wilt blijven
met 4 tot 10 personen komt en een weekend/ midweek of 6 daagse op maat wilt, kijk dan ook bij Outdoorweken op maat.